Harmonizace 5. čakry díky levandulovému olejíčku

Přichází čas, kdy se čím dál více lidí nalaďuje na své nitro. Je pro ně důležité vnímat své pocity, následovat svou intuici a zároveň toto propojit s logikou a rozumem, naší racionální složkou. Umět se vyznat sám v sobě a umět to srozumitelně a opravdově vyjádřit pro své okolí nahlas, bývá pro mnohé docela tvrdým oříškem.

Ti z vás, kteří se v předcházejících řádcích poznáváte, budete mít jistě v situacích, kdy se máte vyjádřit, stažené hrdlo a bude se vám těžko dýchat nebo si budete říkat, že se správně vyjádřit nedovedete, nebudete si věřit, možná zrudnete a nebo naopak budete příliš planě mluvit bez sdělení potřebné podstaty. Toto jsou signály faktu, že 5. čakra (energetické centrum v oblasti krku) potřebuje posílit či zharmonizovat.

Co pro sebe můžete v takových chvílích udělat? Jednou z možností je aplikace esenciálního levandulového olejíčku. Používám levandulový olejíček značku DoTerra, protože se jedná o olej terapeutické kvality bez přídavných umělých složek.

Je-li pro vás olejíček momentálně ten pravý, prozradí nejlépe vaše čichové buňky. Buď vám bude vonět a nebo ne. Lze předpokládat, že jestliže potřebujete svou komunikaci, ať již se sebou samým, či s okolím vyladit, vůně levandule se vám bude líbit. Setkala jsem se však i se situací, kdy človíček, který evidentně potřebuje posílit svou komunikační schopnost, uvolnit energetické bloky v oblasti krku třeba tím, že už konečně zakřičí či se jasně a srozumitelně vyjádří, levandule v žádném případě nevoní. Prostě ne! Toto je signál jeho těla: „Nejsem na zpracování bloku připraveno.“ V takovém případě doporučuji levanduli odložit. Její čas přijde možná někdy v budoucnu. Nic nemá smysl lámat přes koleno.

Jak s levandulí pracovat? Doporučuji kápnout 1 kapičku do středu dlaně, promnout mezi dlaněmi a chviličku inhalovat levandulovou vůni. Nemyjte si hned poté ruce, složky olejíčku takto přirozeně prostoupí do vašeho těla.

Tento „rituál“ můžete využít i ve chvílích, kdy vás čeká přednášení na semináři, pracovní pohovor, ústní zkouška ve škole a jiná důležitá setkání, na kterých se váš úspěch odvíjí od toho, že tam budete mluvit.

Navíc levandule má zklidňující charakter, tak napomáhá i při nervozitě. Má i energetizující a posilující schopnost. Patří mezi adaptogenní esenciální olejíčky. To znamená, že se přizpůsobuje potřebám těla a uvolní ze sebe jen ty složky, které jsou třeba. Proto tedy zlepšuje náladu a dodává energii nebo naopak ulevuje při vystrašené úzkosti.

Všeobecně se nedoporučuje lidem s nízkým tlakem. Má vliv na snižování krevního tlaku. Tak v tomto případě raději volte jiné možnosti, jak své komunikační schopnosti podpořit!