Některé typy onemocnění mají velmi přímou souvislost s momentálním psychickým či emočním stavem. Patří sem také rýma. Čím dříve rozklíčujeme, proč pociťujeme první lehké příznaky rýmy, tím si zajistíme, že se nachlazení úplně vyhneme. Jedním častým důvodem, z kterého rýma a následně nachlazení, když se bacily pěkně rozmnoží…, získává svou sílu, je lítost.
Mnohdy může jít o situaci, nad kterou náš rozum mávne rukou, vzniklé emoce pak potlačí někam mimo naše vnímání a na celou věc velmi rychle zapomeneme. Jenže, ta lítost tam pořád je a chce se projevit. Rozum jí již pozornost nevěnuje a tak zapojí do spolupráce tělo.
A tělo začne lítost vyjadřovat symbolem. Můžeme přeci obrazně řečeno říci, že rýma je potlačovaný pláč. Pláčeme, když nám je něco líto. Na tomto místě chci zdůraznit, že ne všechny rýmy souvisejí s lítostí!!! Ale je jich hodně.
Při prvních příznacích rýmového pálení a šimrání je velká šance nepříjemnému onemocnění úplně předejít. Potřebujeme jít svým rozumem v řádu často jen NĚKOLIKA HODIN ZPĚT a najít situaci, která nám sice přišla líto, ale rozhodli jsme se, že „takovou prkotinou“ si nebudeme kazit den.
Mnohdy tento „aha!“ efekt, toto u-VĚDOM-ění, má značnou sílu pro uzdravení. Emoce lítosti si získala naši pozornost. Jak by také ne? Kdo chce mít doopravdy rýmu? 🙂
Často toto u-VĚDOM-ění stačí, aby se rýma vůbec neprojevila. Lítost odvolá tělo z akce s názvem: „Chci získat pozornost“ 🙂 Není tedy již co řešit. Jindy jen uVĚDOMění nestačí a je třeba si emoci VĚDOMě prožít, aby mohla spokojeně od nás odkráčet.
Psychická rýma bývá velmi častá u malých dětí. Dobře vědí, co jim vadí. Aby však byla rýma zažehnána, než se v plné síle projetí, potřebují především vaši pomoc a podporu.
Doporučuji dodat energii a výživu také tělu. I ono si zaslouží naši péči a pozornost. Není to zbytečné. Získá tak větší stupeň imunitní odolnosti.
Více o rýmě a fyzickém tělu píši v článcích:
Prokličkujte mezi nachlazeními a zůstaňte FIT (nejen) díky Schüsslerovým solím
a také
Hlásí se rýma?
Nechte se inspirovat 🙂