Při úrazech oceníte homeopatikum arnica montana

Arnicu se vyplácí mít ve své domácí lékárničce, protože v případě úrazu či nehody vám prokáže dobrou službu. Velmi vám pomůže ve chvílích, když například budete sportovat a dojde k úrazu.

Nedávno se mi stalo, že při cvičení Pěti Tibeťanů se mi u pátého cviku, při kterém se hodně zapojují prsty u nohou, noha zvrtla a vykloubila jsem si jeden kloub u prostředníčku na noze. Tohle opravdu dost bolí! Kloub začal otékat a objevila se krevní sraženina. Začala jsem užívat homeopatikum arnicu montanu. Otok kloubu se zastavil a bolest do několika hodin hodně ustoupila. Druhý den jsem již mohla na nohu našlapovat normálně a za pár dní jsem o zranění ani nevěděla. Modřina, která se kolem kloubu objevila, se střebala rychleji, než bývá běžné bez užití tohoto homeopatika.

Arnicu využijete jako první pomoci nejen při sportovních úrazech, kdy dojde ke krvácení a různým pohmožděninám, ale i při práci v kuchyni, na zahradě nebo v dílně. Jestliže se při práci říznete, klepnete či bodnete a podobně, tak vám arnica montana poměrně rychle odpomůže od bolesti a případného krvácení. Podmínkou však je, že ji začnete užívat hned. I minuty s otálením zde hrají významnou roli. Když však budete mít arnicu doma nebo při sobě a ihned si jí naordinujete, rána se bude krásně hojit a jestliže půjde o menší úraz, nebude pravděpodobně třeba dalšího lékařského ošetření.

Homeopatikum Arnica montana 15 CH zakoupíte běžně v lékárně. Je lépe ji mít doma a nevyužít, než ji nemít a potřebovat ji.