Pět minut radosti denně

Aby člověk ustál a snadněji se psychicky dostal ze svých „těžkých“ životních období, měl by do svého každodenního života povinně zapojit jednu věc. Tou věcí je: každý den si udělat minimálně na pět minut radost, a to doslova povinně!!! Ze začátku se do radosti budete muset vyloženě nutit, ale nesmíte to vzdávat, jestliže si přejete se ze svých stavů dostat!!! Za několik dní si na každodenní rituál zvyknete a budete se na něj dokonce těšit 🙂 Napomůže vám najít cestu z těžkých smutků, stavů zklíčenosti, z období temna. Stane se vaším světlem k energeticky světlejším zítřkům.

Možná si říkáte, že radost mít z ničeho nemůžete a nebo vás nic nenapadá čím si radost udělat, když vlastně nic nemá smysl. V takovém případě se v myšlenkách vraťte do doby, kdy jste se cítili dobře a začněte se věnovat činnosti, která vás v tom čase bavila.

Nic velkého si nekupujte, nesuplujte si radost hmotnými dárky. To totiž moc nepomáhá. Musíte se zapojit do radosti a příjemných zážitků vy osobně. Často nejvíce potěší úplně „obyčejné“ věci. Například procházka lesem, dobrá večeře, čaj s přáteli, nakreslení obrazu, zahrát si na hudební nástroj, zazpívat píseň, dojít si na masáž, přečíst kapitolu zajímavé knihy, zajít na milou komedii, pracovat na zahrádce, zaběhat si, zatančit…

Za pár dní se přistihnete, že přemýšlíte, co za radost si připravíte na zítřek. To je znamení, že jste již na dobré cestě ze svých těžkostí. Jen vytrvat!

Navyšování vibrací

Tento rituál můžete provádět také ve chvílích, kdy vás aktuálně z vaší pohody vykolejí nějaká nepříjemná situace. Energeticky vás „shodí“ dolů, a proto je třeba opět „vystoupat“ nahoru.

Mnohdy však postačí se myšlenkou procítit do pocitů jako láska, štěstí, radost, klid… Záleží, jaký pocit s vyšším záměrem vás zrovna napadá. Za chvíli se vám určitě uleví. Toto cvičení lze dobře zvládnout i cestou domů z práce. Jestliže vás po chvíli znovu přepadne nepříjemná vzpomínka, tak přivolávání „vyšších“ pocitů opakujte tak dlouho a provádějte tak často, jak je potřeba.