Jak jsem se dostala k práci v oblasti alternativní medicíny?

Původně jsem vystudovala obor Marketing a management a dále Ekonomickou žurnalistiku na VŠE v Praze. Po ukončení školy jsem měla tendenci pracovat v oblasti ekonomie, když už jsme "to" tolik let studovala... :-) Ale nebylo to ono, drhlo to. Mnohem snadněji se mi však dařilo v oblasti žurnalistiky. A tak jsem si jednoho dne řekla, že když mě zajímají duchovní témata, bude pro mě docela dobře vyhovující pracovat pro nakladatelství, které se zabývá duchovní a ezoterickou literaturou.

Co bylo pak?

Za velice krátkou dobu od tohoto rozhodnutí mě osud zavál do časopisu Regena (časopis o zdraví a alternativní medicíně). Tímto nastalo velice intenzivní období, kdy jsem se každý den s velkým nadšením a zájmem seznamovala s různými terapiemi a prostředky ke zlepšování zdraví. Moc mě to bavilo!!! Když jsem se díky Regeně někdy kolem roku 2005 seznámila s metodou práce kraniosakrální terapie, věděla jsem, že až můj čas v tomto časopise skončí, budu se touto metodou hluboce zabývat.

A stalo se

Začátkem roku 2007, při studiu kraniosakrální terapie jsem si

uvědomovala, že mám mnohem citlivější ruce, než bývá běžné. Dokážu se nacítit do vnitřní hloubky ošetřovaného človíčka a diagnostikovat fyzický problém, psychický blok či poskytnout informaci, která by mohla být pro dotyčného momentálně aktuální, aby jeho život nabral směr, v kterém se mu bude lépe žít. Někdy se tomuto daru také říká tzv. rentgenové ruce.

Australské květové esence, Bachovy květové esence, Schüsslerovy soli a esenciální oleje DoTerra patří k mým oblíbených přípravkům pro celkovou harmonizaci těla, mysli a duše. O nich a dalších možnostech se nechte inspirovat na mém blogu Dotekzdravi.cz
Vstoupily mi do cesty harmonizující přípravky

Praxí jsem zjistila, že ne vždy stačí poskytnou ošetřovanému človíčku informaci. Již na vysoké škole nás pan docent učil, že mluvené nemusí být slyšené, že slyšené nemusí být rozuměné, že rozuměné nemusí být pochopené, že pochopené, nemusí být zapamatované a že zapamatované nemusí být praktikované. Naprosto s touto definicí souhlasím.

Jsem puntičkářka a tak jsem si říkala, že musí být další možnost, aby efekt kraniosakrální terapie byl správně upevněn v životě daného človíčka. Když už jsem poněkolikáté během ošetřeních slyšela samu sebe říkat: "Potřebujete užívat Bachovy květové esence. Najděte si terapeuta, který Vám namíchá na míru kapičky pro zklidnění a užívejte je podle potřeby," řekla jsem si, že bych sama měla znát, co všechno bachovky umí. A to byl důležitý impulz ke zkoumání vysoce vibračních přípravků a dalších způsobů práce. Jsem velice vděčná za zlepšení, která všechny tyto přípravky a další harmonizace přinesla lidem v oblasti zdraví a duchovního rozvoje. A tak se postupně stávám alternativní chodící lékárnou :-) A to doslova. Vždy sebou nosím v kabelce tabletky, kapičky či olejíčky, které by se mohly hodit.

Další zlom

Cítím, že se výrazně mění doba. Co by před pár lety přišlo mnohým lidem,  řekněme, mimo reálné způsoby uvažování, tak teď tomu již tak úplně není! Lidé jsou otevřenější pro ně zatím neznámému. Chtějí poznávat, jak a jestli funguje to, o čem ještě donedávna ani neuvažovali. Toto mě inspiruje k tomu, abych předávala dál moje zkušenosti prostřednictvím blogu dotekzdravi.cz. Zaujmou-li vás rady a tipy, které uvádím a přinesou-li vám více zdraví a vnitřní harmonie, budu mít velkou radost.

Kontakt na mě

V případě dotazů mě prosím kontaktujte na mailové adrese petra@dotekzdravi.cz